Pneuservis

obutí je základ

Oprava pneumatik

Naše firma provádí odborné opravy, které Vám zajistí bezpečnou jízdu a ušetří peníze, které byste jinak museli vynaložit na koupi nové pneumatiky.

Při průrazu pneumatiky dojde k náhlému úniku vzduchu a jízda na takové pneumatice již není bezpečná, proto je třeba ihned zastavit a pneumatiku vyměnit.
Poškozenou pneumatiku je pak vhodné předat odborníkovi, který rozhodne, zda je možné ji opravit a dále používat, či zda je nutné zakoupit pneumatiku novou. S předáním poškozené pneumatiky odborníkovi neotálejte – poškození může být sice na začátku pouze povrchové a na první pohled nezávažné, nicméně v důsledku tohoto poškození se mohou do vnitřní konstrukce pneumatiky dostat další předměty, které poškodí další části pneumatiky, a rozsah škody tak bude mnohem větší. Důležité je si také uvědomit, že poškození pneumatiky nemusí být vždy na první pohled viditelné – v každém případě doporučujeme při ztrátě tlaku navštívit pneuservis.

Opravy se provádějí různými způsoby, vždy podle místa a rozsahu poškození. K opravám pláště se využívá metoda vulkanizace. Nejběžnější je oprava běhounu, která bývá obvykle rychlá a provádí se většinou vsazením tzv. hříbku či záplaty. Na opravy pneumatik se používají i speciální spreje, které ale nedoporučujeme, protože mohou snížit účinnost standardní opravy.