Autoservis

oprava všeho co má kola

Geometrie

Co to je geometrie u osobních vozů?

Geometrie náprav patří mezi základní konstrukční nastavení vozidel.
Geometrie kol neboli geometrie náprav je seřízení osy jízdy vozidla tak, aby se kola skláněla k vozovce pod správným úhlem.
Správným  seřízením geometrie náprav Vám náš servis zajistí rovnoměrné sjíždění pneumatik, a tím prodlouží jejich životnost.
Navíc správné měření geometrie zajistí optimální jízdní vlastnosti Vašeho vozidla (odstraní se tím velmi časté „táhnutí“ vozidla doleva či doprava).

Kdy je třeba provést geometrii?

Kontrolu geometrie náprav vozidla doporučujeme vždy, když vozidlo utrpí mechanický náraz v oblasti podvozku.

Nejčastější případy znehodnocení geometrie vozu:

  • díra ve vozovce,
  • náraz do obrubníku,
  • silniční nehoda,
  • vyfrézovaná vozovka.

Seřízení geometrie kol není nutné při každé výměně pneumatik z letních na zimní a obráceně. Doporučujeme však provést seřízení geometrie vždy, když dochází k nerovnoměrnému opotřebení pneumatik nebo v případě montáže pneumatik nových.

Seřízením geometrie vozu předcházíte nejen snížení životnosti pneumatik, ale také špatným jízdním vlastnostem vozidla, které mají vliv na bezpečnost provozu.

Správným seřízením geometrie snížíte valivý odpor pneumatik a zároveň spotřebu paliva.

Měření geometrie vozidla je nutné provést po opravách podvozkových částí, např. po výměně čepů řízení, výměně ramen apod.

Také doporučujeme provést geometrii kol při koupi ojetého vozidla.

 

Sjíždí se Vám pneumatiky nerovnoměrně? Pomocí moderní 3D laserové geometrie značky Hunter WA330 odstraníme tuto závadu na počkání a v maximální kvalitě.
Geometrii provádíme jak na osobních automobilech, tak na dodávkách u přední i zadní nápravy.